Vědomé snění Toltéků

Tato akce nemá žádný termín.

Prožitkový seminář s nositelem maysko-toltécké tradice

Večerem provází: Don Carlos Jesús Castillejos (Mexiko)

Zveme vás na setkání s prazákladem všech nauk a tradic ze samého zdroje – od Toltéky – člověka poznání, jenž nám přiblíží původní moudrost dávného Mexika.

V tomto prožitkovém semináři budeme odhalovat tajemství lucidního snění, naslouchat hlasu srdce a ochutnávat slovo jež hladí a probouzí z horečky mysli.

Vědomé snění ti dá lehkost bytí v každodenním životě a získáš důvěru ve způsob jakým se účastníme na spolutvorbě všeho, co vnímáme.‘‘ (Don Carlos)

 

Don Carlos Jesús Castillejos, člověk poznání, mistr toltéckých umění a průvodce za hranicemi běžného lidského vnímání. Spisovatel, básník, mystik a vypravěč příběhů, jenž štědře sdílí poselství maysko-toltécké vize.

Uvědomuji si, že teď, v tomto okamžiku sním? Toltéka ví, že sen je vlnou v moři vědomí, ve snu vychází slunce a uvědomuje si, že existuje něco bdělého co sní. Kde se snění odehrává? Je vše co vnímám v běžném životě jako sen, který se mi zdá? Vnímám své energetické tělo jako svého nejintimnějšího přítele, jako své dvojče? Ponořeni v poetické jasnosti vize a slova Dona Carlose, mistra maysko-toltéckých umění, budeme oživovat pamět´ a objevovat moudrost vědomého snění praktikovaného již v dávné Olmécké kultuře předkolumbijské Ameriky. ·

Témata semináře jsou:

  • Aktualizace umění snění ·
  • Transmise a metodika práce se sny – způsob, jak do vědomého snění vstoupit, jak si uvědomit, že sním, jak mohu přetvářet vnímané elementy ve snu, jak tvořivě a prakticky využít času, kdy spíme. 
  • Obsidiánové zrcadlo, stopování, rekapitulace ·
  • Spočinutí v poli vědomí jímž jsme a jež je vždy a všem přístupné – dokonce i když si myslíme, že vědomě snít neumíme.

Existuje pravý sen, není můj ani tvůj, není ničí a je všech. Skutečný sen je uvědomění si, že se navzájem doprovázíme v rámci propojení uceleného pole vědomí.“ (Don Carlos) 

 

Začínáme v 19:00. Doporučujeme přijít dříve. Prostor bude přístupný od 18:40.

Večer bude veden ve španělském jazyce s překladem do češtiny. Tuto akci organizujeme společně s Nahualli.cz

Orientační čas setkání je 2 – 2,5  hodiny podle počtu otázek.
 

Kontaktní osoba: Peter Bartal: 604 539 415

------------------------

Také vás zveme na pobytový seminář s Donem Carlosem na téma Obsidiánové Zrcadlo Toltéků: 26. září – 1. října 2023 v Paběnickém Mlýně, Paběnice.

 

A také by vás některé mohl zaujmout záznam online přednášky: Vize toltéků 

Nejbližší akce

21.05.2024 18:30 - 21:30 | Robert Policar
22.05.2024 19:00 - 20:30 | Gantulga Ganjuur
23.05.2024 19:00 - 21:00 | Jana Pozlovská
26.05.2024 19:00 - 21:00