Vánoční obřady starých slovanů

Tato akce nemá žádný termín.

Večerní přednáška

Lektor: Zdeněk Ordelt

Blíží se čas vánoc a s ním i kouzelný čas, který trávíme s našimi blízkými. Vánoce jsou jedním z nejmagičtějších časů během roku a naši předkové s ním měli spojené své rodinné mystické obřady. Modlitby, věštby a další zvyky, které v tomto čase dělali, pak pozitivně ovlivňovali kvalitu nadcházejícího roku.

Dnes se konečně podařilo vypátrat, co vše naši předkové vykonávali a můžeme si také užít hloubku, kterou přináší čas zimního slunovratu a zrození slunce. Přijďte nahlédnout do tajů našich slovanských svátků a pochopit skutečnou hloubku vánoc.

Tématické okruhy:

  • Zimní svátky slovanů
  • Veles – ochránce lidí během zimy
  • Tajemství zimního slunovratu
  • Zrození slunce
  • Magické obřady pro měsíce roku
  • Věštba litím vosku

 

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

Místo konání: Centrum osobního rozvoje Odonata v Šalounově vile, Slovenská 1566/6, Praha 10 - Vinohrady

MHD: Zastávka Krymská, tramvaje, 4, 22 a 13

Vstup je z boku vily od parku. V ulici Slovenská u sloupku s hadem jen pár kroků dolů.  Pokud jdete na akci do Šalounovy vily poprvé. Přečtěte si popis cesty ať nebloudíte a centrum Odonata jednoduše najdete :) 

 

-------------->

Zdeněk Ordelt se aktivně podílí na výzkumu a předávání naší české slovanské spirituální tradice. Její zbytky byly zachráněny a tyto drahokamy naší domorodé kultury s vášní předává. Jeho cílem je zachránit duchovní dědictví naší země a předat jej dále, aby z něj již dnes lidé mohli čerpat a posílit tak pohodu rodinného života.