Meditace pro pokročilé

Termíny

Po 31.01.2022 18:00 - 21:00
Místo: Rybalka, Rybalkova 55, Praha 10 - Vršovice
Cena: Cenu si určuje každý účastník sám podle spokojenosti na konci akce.

Tento seminář je určen především pravidelným účastníkům otevřeného kurzu meditací pro začátečníky, kteří si chtějí své zkušenosti prohloubit. Budeme se scházet pravidelně jednou za dva týdny v pondělí.

Základem bude meditace vedení světla, meditace na dech, bezpředmětná meditace a různé formy střídání meditace na dech a bezpředmětné meditace.

Jednotlivá cvičení budou podobná jako na kurzu pro začátečníky, ale délky jednotlivých cvičení budou delší a půjdeme více do hloubky. Často experimentujeme a zkoušíme nové formy meditace. Reagujeme na přítomný okamžik a situaci v meditační místnosti.

Součástí každého setkání bude odpovídání na dotazy z denní praxe meditujících. Meditační cvičení jsou doplněna o výklad a meditační vhled do různých mistrovských textů. Často se jedná o Osm veršů výcviku mysli.

Ve vedení meditací se střídají Jan Bím a Ivo Tříska. Někdy vedeme oba společně a střídáme se na jednotlivá cvičení, jindy vede jen jeden z nás podle našich aktuálních časových a jiných možností.

Seminář je otevřen pro každého, kdo chce přijít. Nicméně pro nové zájemce je určen spíše seminář pro začátečníky. Bez předchozích meditačních zkušeností a bez seznámení s naší terminologií se může stát, že budou noví účastníci občas trochu "ztraceni".

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

 

-------------------------

Další termíny meditací:

Otevřený kurz meditací (začátečníci):, 24.1, 7.2, 21.2, 7.3, 21.3, 4. 4... 

Meditace pro pokročilé: 31. 1., 14. 2., 28. 2, 14. 3, 28. 3...