Šrí Amma Karunamai

25.09.2014 13:04

 

Šrí Amma Karunamai je rozpoznána po světě coby žijící světice a avatarka – ta, jenž byla zrozena osvícená jakožto inkarnace Božské Matky. Když je člověk v její přítomnosti, jasně cítí atmosféru soucitu a lásky. Její stoupenci ji vroucně oslovují Amma, což v Amině rodném jazyce Telugu jednoduše znamená matka. Přestože je nemožné předat zkušenost bytí v její vibrující přítomnosti, tato stránka nabízí střípek její vševědoucí esence.

 

Matka Šrí Ammy Karunamai byla stoupenkyní Šrí Ramany Maharišiho. Ramana byl většinu času tichý, ale v jednom výjimečném případě předpověděl, že matka Šrí Ammy porodí tzv „Thai“ neboli Božskou matku. Jak Ramana prorokoval, Šrí Amma se narodila 21. října 1958, což je jeden z nejposvátnějších dnů védského kalendáře.

 

V roce 1980 Amma opustila komfort a bezpečí domu svých rodičů a odešla do odlehlé a posvátné oblasti lesního poloostrova, kde mnoho indických svatých, riši a mudrců meditovalo v období delším než sto let. Jakmile vstoupila do osamění následovala způsoby stanovené starými védskými mudrci jako například vstávání před svítáním či koupele ve studené vodě čisté řeky. Oblečena pouze v jednoduchém bavlněném sárí, navštěvovala mnohé z posvátných hájů a setrvávala v meditaci hodiny, dny a někdy i týdny.

 

Po deseti letech této duchovní askeze se Amma rozhodla, že přišel čas sdílet moudrost se všemi, kteří žízní po opravdové duchovnosti. Rozhodla se, že staré védské učení a praktiky by mohly přinést velký užitek lidem žijícím v této náročné moderní době.

 

V roce 1995 byla Amma pozvána do Ameriky, aby sdílela veřejný program a od té doby se tam každoročně vrací učit a předávat požehnání, provázet meditační semináře a vést posvátné ohňové rituály pro blaho světa. Sama často říká, že jediná její práce je odstranit utrpení ze srdcí svých dětí, což nesobecky nabízí skrze milující slova duchovního vedení, podporu, léčivý dotek, božskou moudrost a vhled. V současnosti navštěvuje Spojené státy, jihovýchodní Asii, Evropu a Indii. Naplňuje tím své životní poslání poskytnout útěchu a duchovní vedení všem, kdo za ní přijdou.

Kosi od Ammy obdržela Šaktipát zasvěcení v červenci roku 2011, což nečekaně ukončilo její dlouhodobý vztah s Gangaji. Kosi nyní chápe, že Ammin příchod do jejího života byl přímou odpovědí na hlubokou a upřímnou modlitbu za opravdové osvobození. Je jasné, že čistota ticha a sebedotazování Ramany Maharišiho kombinovaná s Amminou moudrostí starých Véd je hlubokým učením a přenosem, který nabízí opravdové osvobození.

 

Ramanova a Ammina nekonečná přítomnost živoucí pravdy jsou stálou podporou satsangů, které Kosi* celosvětově nabízí.

 

 

Kosi bude v Praze v listopadu 2014

 

Fotogalerie

TOPlist