Síla proudu

17.11.2013 12:12

zdroj článku: https://jednaradost.wordpress.com

 

Naladit se na proud dobrých pocitů v člověku je nejvychytralejší rozhodnutí v každém okamžiku. Tento proud má skvělou vlastnost v tom, že čím víc se mu odevzdáváte, tím víc se vás snaží pohltit a tím víc vás baví v něm být. Postupně ztrácíte chuť v něm nebýt a hledáte cestu, jak ven z toho, abyste nemuseli dělat v životě ústupky a skrývat se před věcmi, které vás nenaplňují. On se vás doslova snaží vtáhnout do sebe a časem nabere takovou sílu, že už ani nebudete schopní mu odolávat. A určitě nemá smysl se o to ani snažit.

 

Jakmile zjišťujete, že už vás nebaví “ta stejná stará hra” (to vidění světa, které jste měli doteď), automaticky usilujete o něco lepšího. Je to monumentální chvíle, protože v ní určujete podobu vašeho života od teď dál. A záleží jen na tom, jak moc necháte tento proud, aby vás strhnul jako tobogán.

 

Určitě není pravda, že život není jen hra a zábava — určitě je jen hra a zábava. Je triviální. Dobrá nálada = dobrý život. Život nemá nic společného s “materiálními povinnostmi” a “věcmi, které prostě musíme dělat a smířit se s tím”, má být jen hrou a legrací ve fyzické formě. A vy určujete, co se děje, co existuje, vy jste středem Vesmíru a všechno se točí kolem vás. Co chcete aby bylo, to je. A zasloužíte si cokoliv si přejete, aniž byste to museli složitě vysvětlovat a odůvodňovat. Stačí si jen věřit, překonat svoje negativní podmiňování a začít věřit ve vlastní hodnotu a sílu. A může to vycházet skvěle bez stresu a námahy. Nebraňte se pozitivním předpokladům, pozitivnímu pohledu na svět a pozitivnímu očekávání. Buďte naladění tak, jak kdyby se nikdy nedělo nic vážného a důležitého — protože se to nikdy ani neděje.

Žádná jiná interpretace světa nedává smysl. Každá interpretace způsobuje to, co říká. Takže… proč se zabývat tím, co nechceme?

 

Pro offline inspiraci koukni na: aktuální akce

TOPlist