Kosi

25.09.2014 12:48

 

Kosi je učitelkou tzv. přímé cesty Advaita Vedanta v linnii Gotra Kasyapa. Od roku 2001 byla oddanou studentkou Gangaji, jejím průvocem a guruem je však Šrí Bhagavan Ramana Mahariši a její Svátotst Šrí Amma Karunamai, světově známá světice a avatarka z indické provincie Andra Pradesh. Kosi zasvětila svůj život ukončení globálního utrpení a cestuje, aby se podělila o zkušenost svobody, míru a radosti, která je stále přítomná, živá, tady a teď, v jádru Všeho bytí.

 

Učení

Kosi nabízí podporu na cestě k tomu, co je známo jako seberealizace tedy plné osvobození od utrpení tzv. egoické či genetické mysli. Jejím hlavním zájmem je dosáhnout tohoto skrze jednoduchost, přímost a milost sebedotazování tak, jak jej předával Šrí Bhagavan Ramana Mahariši. Tři stěžejní části tohoto učení jsou satsang (sebe-dotazování), ticho (meditace) a zvuk (mantra). Spolu vytvářejí základní podporu k přímému objevení trvalého štěstí a přirozeného naplnění naší přirozené podstaty.

Toto učení je velmi důvěrné a mocné a napomáhá ukončit negativní vztah s naší myslí. Zkoumání toho, jak vlastně trpíme, utrpení jednoduše ukončí. Mysl je v tomto procesu odstavena na dostatečně dlouho, abychom přímo zažili mír a svobodu, které jsou zde stále. Kosino učení je podpořeno milostí Ramany Maharišiho a Šrí Ammy Karunamayi.

 

Historie

V roce 1997 měla Kosi, tehdy Jill Warner, hluboký mystický zážitek s Kristem a později 6. července 1999 byla zasvěcena jako ministrantka v kostele Radiant Light Ministries v San Francisku, který spojoval víru několika směrů. Hlavním směrem bylo neduální učení Šrí Baba Muktanandy a Šrí Satya Sai Baby. Rovněž bylo zdůrazňováno učení Ernesta Homese, zakladatele The Science of Mind movement, Charlese a Myrtle Filmorových, zakladateli spirituálního hnutí Unity, a Mary Baker Eddyové coby zakladatelky Christian Science. Po zasvěcení Kosi studovala s Dalai Lamou, Sogal Rinpočem a Gurumayi Chidvilasananda.

V červnu 2001 se krátce po jedné vroucné modlitbě setkala s Gangaji. V prosinci 2010 obdržela jméno Kosi jako božský přenos nekonečné milosti a živoucí přítomnosti Šrí Bhagavan Ramany Maharišiho. Pouze čtyři měsíce po obdržení tohoto jména byla představena její Svátosti Šrí Ammě Karunamayi. Její vztah s Gangaji a celý její život byl navždy změněn, když od ní obdržela iniciaci ( tzv. šaktipát ). Tato událost vedla k prožitku nepopsatelného pochopení čistého vědomí, které se za Amminy podpory stále prohlubuje.

 

 

Dřívější život

Kosi se narodila jako Jill L. Warner v Pennsylvánii ve Spojených Státech Amerických. Vyrostla na předměstí McLean ve Virginii. Byla hluboce ovlivněna životem a kariérou její tety Gertrudy (Trudy) Warnerové, která byla velmi známou rádiovou hvězdou ve 30. a 40. letech v New Yorku. Trudy ji inspirovala ke studiu výtvarného umění a v červenci 1982 pak Jill vystudovala Virginskou technickou univerzitu. Po škole nastoupila kariéru ve výpočetní technice, ale navzdory jejímu úspěchu nenacházela trvalého štěstí. Její duchovní cesta začala v létě roku 1996, vedla ji k mnoha proslulým duchovním učitelům a nyní ona sama učí po celém světě.

 

 

Kosi bude v Praze v listopadu 2014

 

 

 

TOPlist