Konečně jste dorazili! (?)

17.11.2013 12:25

zdroj článku: https://jednaradost.wordpress.com

 

Velmi silné, věčné a vždy prokluzující téma: proč se nám nedaří si čarovat život tak, jak si přejeme? Jaký je důvod toho, „že nezažívám v tomto okamžiku svoje nejvyšší štěstí“?

 

Když si člověk něco přeje, proč se to jen tak nestane? Proč se nám zdá, že to není tak prosté?

 Jde o to naučit se to, co lidstvo vždy vytrvale ingorovalo. Cítit to, co v nás skutečně je. To je ten důvod, proč tolik lidí, kteří se snaží záměrně si tvořit život, neuspěje nebo kvůli tomu musí dřít – protože necítí a nectí to, co v nich skutečně je, nevěnují tomu pozornost. Zatímco se honí za nějakými nesmysly, uniká jim jejich vlastní cit pro život. Jejich srdce by si přálo tančit a zpívat, ale oni sedí v kanceláři. Sedí tam a stěžují si nebo mluví o těch věcech, o kterých se normálně mluví, žijí ale nežijí; spíš jen marní čas plýtváním své energie na něco, co vlastně ani dělat nechtějí.

 

 Jedna možnost je v tom pokračovat tak, jak jste to dělali doposud: můžete říkat, že musíte vydělávat peníze, že to jinak nejde, že stejně nic jiného neumíte, že peníze nerostou na stromech a že bez práce nejsou koláče. To je cesta mysli, která se toto naučila během vaší zkušenosti s moderním životem – toto vám vštípili ostatní jako správný přístup k životu. Druhá možnost je začít respektovat své vlastní emoce: nechat věci být a jen cítit dobro v přítomnosti, relaxovat a nezatěžovat se tím, co je a bude, co bych měl a co je „vhodné“, protože vím, že dobro vždy přijde a nemusím pro něj dělat nic proti své vůli. Zní to zvláštně?

 

 Vy si můžete lehnout na záda a vědět, že všechno dobro už k vám jde a dál to neřešit. Protože na tom není co řešit. Všechno už je uděláno, není tu nic, co byste museli vy dělat, žádná práce, žádný stres, žádná námaha. Prostě jen ležíte a cítíte se dobře, to je všechno. To je cesta života, cesta cítění: důležitá není akce vycházející z nutkání něco udělat ze strachu a obav, ale pouhé pozorování toho, co se děje, neztotožňování se s tím a cítění se jak nejlépe to jde.

 Jedna věc je myslet: snažit se řešit situaci, protože mě k tomu nutí okolnosti, protože mě k tomu nutí realita a je to vhodné, dělá se to tak, protože cítím nutnost to dělat.  Druhá věc je cítit: naučit se být v klidu za každé situace, následovat to, co vám dělá jen dobře, nezabývat se tím, co vám způsobuje negativní prožitek, a být ujištěný, že to, co má přijít, přijde – a nebude to nic, co by mi mohlo ublížit, naopak. Možná jste dosud znali jen ten první přístup k životu. To jsou dva možné přístupy k „řešení“ života.

 Existuje jeden vždy platný zákon: s tím, čemu věnujete svou pozornost, se dáváte do souladu a čím více jste s tím v souladu, tak moc je to součástí vašeho života.

 Cokoliv, čemu věnujete svou pozornost, se stává vaší vnitřní a tím pádem i vnější pravdou a hmatatelnou realitou.

…A vy chcete věnovat svou pozornost tomu, že se cítíte dobře.

 Co chcete prožívat? Lásku, nenávist, harmonii, frustraci, mír, štěstí, moc, zábavu, orgasmus, paranormalitu, adrenalin? Když budete věnovat svou pozornost hněvu, budete narážet na stále více situací, které jej ve vás podněcují. Když budete věnovat svou pozornost lásce, bude vám čím dál blíž. Když budete věnovat svou pozornost rychlým autům, budou čím dál více součástí vašeho života. Vesmír vám dláždí cestu tam, kam chcete jít.

 Proto se chcete cítit bezstarostně: „Vím, že není nic, co bych měl dělat proti své vůli a svému blahu, mohu si užívat života tak, jak jsem si to vždy přál/a. Nemusím pro to nic dělat, protože všechno je hotovo a přichází to ke mně vždy přesně tak, jak je potřeba. Nemusím se snažit něčeho mermomocí dosáhnout, někým být, splňovat podmínky a požadavky druhých lidí, protože vše je absolutně perfektní teď – můj pocit tomu opovídá a to je jediné, co mě zajímá. Všechno ostatní je mi jedno.“

Když pochopíte princip tohoto zákona přitažlivosti (tak se tomu moderně říká), pochopíte celý svět. Uvidíte to, co jste předtím nikdy neviděli. Můžete pozorovat celý svět (dobrá, stačí jeden dva lidi) a budete chápat, proč se děje to, co se děje. Budete jasně vidět, že je to v souladu s tím, kdo jsme.

Chcete vědět důvod, proč na toto lidé nikdy nepřišli? Ale vy ho víte… Vy víte, že lidstvo vždy používalo jen první přístup, přístup přehnaného myšlení, které aplikuje dodnes. Já vám chci pomoct přijmout ten druhý, protože s tím můžete mít trable: jste perfektně naučení používat přístup mysli a máte to dokonale racionálně ospravedlněné a odůvodněné, ale s druhým přístupem nemáte moc zkušeností, budete z něj mít strach a obavy, nebudete mu důvěřovat a budete v něm vidět nedostatky a chyby. Což je naprosto normální a každý si tím musí projít. Já i všichni ostatní, kteří se starají o to, aby žili tak, jak chtějí – mění svoje přesvědčení a mentální návyky, odhazují vnitřní špínu, která jim brání v dosahování nových životních výšek.

 Chci, abyste se cítili dobře. Chci, abyste oceňovali tento neuvěřitelně krásný, dobro a zážitky plodící život, který tu žijete. Chci, abyste si z různorodosti toho všeho, kdo jste a můžete být, vybrali jen to nejlepší a nejextatičtější a přeměnili to na  svůj návyk. Chci, abyste si hráli jako malé děti na písečku. Chci, abyste konečně přestali tápat a konečně začali žít život tak, jak si přejete.

To je moje přání a i vaše.

 

TOPlist