Co říkají hvězdy v listopadu

01. 11. 2022 Peter Bartal

Astrovhled od astroložky Dagmar Kocůrkové

Střelec vystupuje z vodních hlubin a vystřeluje nás k nebesům

Vrcholem podzimního času je listopad. V tomto měsíci vládne vodní znamení Štíra, které souvisí s hlubokou vodou a ponory a intenzivním prožíváním. Do ohnivého Střelce vstupuje Slunce v tomto roce 22. 11., a z vodních hlubin nás vystřeluje až k nebesům.

Slunce doprovází ze Štíra do Střelce Venuše a Merkur. Venuše je planetou lásky a krásy, Merkur planetou myšlenek a komunikace. Napětí mezi znameními Býka a Štíra nám dává vědomou příležitost pouštět, co se přežilo, aby něco nového mohlo přijít. Tento čas je spojen s tématysmrt, rozjímání a znovuzrození.

Střelec nás naopak ve znovuzrození povznáší na duchu i těle. Mars ve znamení Blíženců dává jazyku hbitý pohyb, ale i ostrost. Jupiter couvajícím chodem zaplul do Ryb, kde spolu s Neptunem vytvářejí vize pro sociální cítění. Během měsíce Jupiter dělá otočku a vše realizuje směrem k Beranu. Saturn běží vpřed vodnářskými etherickými vlnami. Pluto v Kozorohu také v pohybu vpřed, očišťuje staré struktury. A Luna ochránkyně země je 8. 11. v úplňku se zatměním. Nov je 23. 11.

Saturn s Uranem jsou v téměř přesném napěťovém aspektu, svou retrograditou dávají možnost měnit minulost v přítomnosti, je to pohyb v časoprostoru. Mars ve znamení Blíženců je rychlý, někdy až ostrý svou řečí.

Vstupem Slunce do emotivního znamení Štíra máme příležitost se ponořit do témat smrti a znovuzrození a alchymistických proměn. Luna v tomto čase má svou fázi úplňku 9. 10. Nov nastává 25. 10.       

 

Tento článek vyšel v Malostranských novinách / Listopad 2022

-------------

Také zveme na seminář s astrologí a archetypy: 6. 11. - Putování zvěrokruhem: Štír-alchymista

Přehled všech aktuálních akcí s Dášou Kocůrkovou