Přednáškou provází: Lucie Stříbrná
V listopadu si připomínáme 212. výročí narození významného českého básníka a prozaika Karla Hynka Máchy. Přijďte si poslechnout antropologickou přednášku o jeho životě, poezii a možné příčině úmrtí. Dozvíte se, jaké informace lze „vyčíst“ z kosterních ostatků básníka.
Dostanete odpověď na následující otázky: Proč Mácha žil tak krátce? Jaký měl vztah k ženám? Jaký měl vztah k přírodě a ke smrti? Co lze vyčíst z jeho grafologického rozboru? Kde lze dodnes spatřit domnělou podobu básníka? Co o jeho charakteru říká horoskop? Jakou disponoval fyzickou konstitucí? Jaký měl vztah k financím a turistice? Lze nahlédnutím do jeho horoskopu osvětlit motivace jeho chování?
Studium kosterních pozůstatků významných osobností dějin spadá do oblasti antropologie v archeologické praxi. Antropologicko-archeologické metody studia kosterních ostatků slavných osobností týmem antropologů přinášejí překvapivé závěry. Porovnáním výsledků antropologických výzkumů v propojení s historickými vstupy a astrologickým rozborem lze získat zajímavý a zcela netradiční pohled na básníka, jehož život, tvorba a předčasný odchod dodnes vyvolávají řadu nezodpovězených otázek.
Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415
Tip na zajímavý dokument České televize: Pátrání po nevyjasněných záhadách Karla Hynka Máchy
————–
Mgr. Lucie Stříbrná, Ph.D. se narodila ve znamení Lva v roce dřevěného Zajíce. Původně vystudovala Pedagogickou fakultu Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích (obor biologie – chemie). Poté pokračovala ve studiu na Univerzitě v Hradci Králové a na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze vystudovala obor antropologie a genetika člověka. Od roku 2010 působí na Fakultě chemicko-technologické na Univerzitě Pardubice, kde v současné době zastává pozici proděkanky. Baví ji propojovat vědecké roviny s duchovním poznáním, věnuje se psychosomatickým disciplínám. Přes 20 let cvičí jógu, hraje na barokní zobcovou flétnu a sestavuje horoskopy. Mezi její koníčky také patří Taiji a zdravé vaření.