Zebín a Železný vrch v Českém ráji

Tato akce nemá žádný termín.
Lektor: 

Sobotní zážitkový výlet

Jedno z nejsilnějších energetických míst u nás, sopečná vyvřelina Zebín, je dnes zasvěcena Marii Magdaleně. Její kaple stojí na vrcholku kopce, který svým pravidelným tvarem připomíná pyramidu. Zebín je také kultovním místem už z předkřesťanských časů, zdejší energie má schopnost otevírat srdce a zvyšovat vibraci vědomí.

Není náhodou, že právě pod Zebínem nechal Albrecht z Valdštejna postavit mystický slunovratový chrám, dnes zvaný Valdštejnská lodžie. My se sejdeme právě u ní a po její prohlídce vystoupáme vzhůru na velmi strmý kopec. Doporučujeme sportovní obuv a případně i hůlky.

Pak se ještě přesuneme auty na nedaleký vrch Železný, který je rovněž vulkanického původu a stávalo zde pravěké hradiště i středověká tvrz.  Akce se koná za každého počasí. Orientační výletu je cca 3 hodiny.

 

Organizační informace:

Zájemci, kteří pojedou autem mohou na: p.barny@post.cz nabídnout volnou kapacitu ostatním účastníkům (a podělit se s nimi o náklady na pohonné hmoty) Zájemci o spolujízdu směrujte poptávku na stejný e-mail 

Nebo se rovnou můžete zapsat do sdílené tabulky, která slouží k domlouvání spolujízdy.

Místo srazu: Nádvoří Valdštejnské lodžie, Sedličky 4, Jičín 

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

 

-----------------------

Také zveme na výlet na posvátnou horu Bořeň v neděli 10. 4.

Přehled všech procházek a výletů

Nejbližší akce