Šťastny ať jsou všechny bytosti

Tato akce nemá žádný termín.

Vyprodáno. Děkujeme za zájem:)  Přidali jsme ještě promítání a besedu Štastny ať jsou všechny bytosti - ve středu 31. 5. ve studiu K3 v Praze. Na kterou už si teď můžete rezerovat místo.

Přehled dalších projekcí s Viliamem Poltikovičem v květnu 2023. 

Promítání filmu a beseda s režisérem Viliamem Poltikovičem 

Zveme vás na mimořádné promítání filmu v malém kinosále Lucerny, v budově, kde se odehrávala nezapomenutelná setkání s manžely Tomášovými. Stane se tak 4. května jako předznamenání nejvýznamnějšího buddhistického svátku Vésak - den, kdy se Buddha narodil, dosáhl vnitřního probuzení a kdy opustil své tělo. V tento den opustil své tělo i Eduard Tomáš.

Manželé Míla a Eduard Tomášovi svými knihami, přednáškami a osobními setkáními významně přispěli k rozvoji nenáboženské spirituality v bývalém Československu a svým odkazem k němu přispívají dodnes. Za hlubokým mystickým poznáním a duchovními osobnostmi nebylo nutné jezdit do Indie, Tibetu či Amazonie. Manželé Tomášovi se svými jedinečnými zkušenostmi a hlubokým vhledem byli k dispozici a otevření všem hledajícím v centru Čech.

Film zachycuje působení manželů Tomášových od druhé poloviny devadesátých let až do konce. Přiblíží atmosféru pravidelných setkání ve zcela zaplněném velkém sále pražské Lucerny, kam se sjížděli lidé z celé republiky. Sedělo se i na zemi, balkóny byly obsazené do posledního místa, návštěvníkům ani nevadilo, že nevidí na pódium, stačilo jen poslouchat…

Hlavní linií snímku jsou rozhovory, které vedl Viliam Poltikovič s Tomášovými na jejich chatě u Jílového. Míla a Eduard Tomášovi v nich mimo jiné rozkryjí význam slova mystika, cestu od rozpoznání omezujícího ega k všeobjímající jednotě Absolutna, cestu od utrpení k vnitřnímu osvobození, probuzení. Promlouvají přitom srozumitelně, jsou přístupní i lidem, kteří se o spiritualitu začínají zajímat. Ve filmu divák lehce nahlédne i do soukromého života manželů Tomášových.

Oficiální stránky filmu: https://www.tomasovi-film.cz/

 

Datum: Čtvrtek 4. 5. od 19:30 - 22:30

Film má délku 2 hodiny a 16 minut. Po promítání bude následovat beseda s režisérem Viliamem Poltikovičem a také s Hynkem Beranem, který (mimo jiné) uváděl přednášky Eduarda Tomáše ve velkém sále Lucerny.

Místo konání: Malý sál kina Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1 - Nové Město

Cena vstupenky v předprodeji: 360 Kč (do 1. 5.), poté 390 Kč

Rezervace vstupenek:

Vstupenky si kupte v předprodeji v síti smsticket.

Dotazy a informace: Peter Bartal, 604 539 415

 

----------------------

A pozvání na další zajímavou akci, která by vás také mohla zaujmout: 3. 4. - Do hlubin mezi tóny (Petr Piňos) - prostřednictvím hudby a manter, v dotyku s učením Eduarda Tomáše (a tedy i Šrí Ramana Maharišiho) budeme ztišovat mysl k blaženému stavu...

Přehled aktuálních akcí s Viliamem Poltikovičem

Nejbližší akce

04.06.2023 18:30 - 21:00 | Dagmar Kocůrková
05.06.2023 18:00 - 21:00 | Jan František Bím
07.06.2023 18:30 - 21:00 | Petr Piňos
08.06.2023 18:00 - 20:00 | Jan Kroča