Stará tradice vedení rituálů a probouzení našeho srdce

Tato akce nemá žádný termín.

Prožitkové setkání s aztéckými strážci moudrosti

Večerem provází: Coyotl Xiuhpainalli a Xolotl Martinez (Mexiko)

Zveme na výjimečný večer, během něhož se seznámíme se starou tradicí vedení rituálů a obdržíme "medicínu" v podobně ceremoniálních písní původem ze Severní a Střední Ameriky.

Tímto rituálním večerem nás provede Coyotl Xiuhpainalli, který vede ceremonie po celém světě a je nositelem posvátného "Ohně Kolibříka", jež mu byl předán národem Cree z Kanady. Zasvětí nás do léčivých vibrací písní a vodního bubnu, kterých se tradičně užívá během ceremonií v teepee. Společně vytvoříme proud energie, který probouzí naše srdce, vědomí, spojuje nás se sebou samým, stejně jako s vnějším světem.

Hostem a spolutvůrcem večera bude náčelník posvátných obřadů Xolotl Martinez.

Sejdeme se v den, který je dle mayského kalendáře dnem 11 TOJ - OBĚTINA/DAR/VODA. Je to den, který symbolizuje modlitbu a posvěcení života. Den, kdy je vhodné oplácet dary, kterých se nám v životě dostalo a žádat o rovnováhu ve spravedlnosti, lásce, komunikaci a sjednocování.   

Pokud máte nějaká své "rituální" ptačí pera, nebo jiné předměty, můžete je přinést s sebou. Bude jim během večera požehnáno.

 

-----------------

Coyotl Xiuhpainalli pochází z tradiční kulturní rodiny národa Aztéků v Mexiku. Praktikuje, sdílí a vyučuje své taneční a umělecké dovednosti v komunitě v Torontu, kde také v roce 2005 založil skupinu aztéckého tance Ollin Tonatiuh. Pravidelně vyučuje aztécký tanec na mnoha místech po celé Kanadě a USA, na různých setkáních a akcích, i na školách. Vede různé workshopy výroby tradičních ozdob včetně umělecké práce s peřím. Ve své skromnosti je mu velkou ctí, že může podporovat všechny národy a domorodé komunity usilující o jednotu a harmonii Matky Země.

Xolotl Martinez je aztécký strážce moudrosti a náčelník posvátných obřadů. Je učitelem posvátných tanců, průvodcem očistných potních rituálů Temazcalli a expertem aztécké kosmologie i šamanských léčivých technik.

 

Coyotl a Xolotl budou mluvit španělsky. Překlad do češtiny je zajištěn.

Cena: 400 Kč (v hotovosti na místě) 

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

Tento večer je organizovaný společně s Manos Mágicas.

Nejbližší akce