Vánoční průchod labyrintem

Tato akce nemá žádný termín.

Večerní sebepoznávací seminář

Období zimního slunovratu a těsně před vánoční čas je dobou, kdy se noříme do vlastních hlubin a temnot podobně, jako se bájný hrdina Theseus nořil do chodeb Mínotaurova paláce zvaného Labyrint. V našem nitru pak nacházíme světlo, které je potřeba vynést labyrintem vnitřních zákoutí ven do běžného života stejně jako ve vnějším životě začne přibývat postupně světla a dne. Provedeme to formou putování vnějším labyrintem.

Labyrint vnější na první pohled vypadá jako bludiště, ale má jen jednu klikatící se cestu končící ve středu labyrintu. Putující zahájí svou cestu "po tmě" s nezapálenou svíčkou. Tato část cesty umožní poutníkovi nahlédnout a přijmout svá stinná místa a zákoutí. Někdy putuje skoro ve středu labyrintu a za chvíli zase putuje po jeho vnějším okraji.

Po nějakém čase, když s tím již skoro nepočítá, se najednou ocitne uprostřed. Zde si zapálí své světlo a začne cestu zpět, během které se prosvětlují temná místa života. Při pohledu zvenku na putující v labyrintu nelze, stejně jako v životě, poznat, kdo je (svému) středu daleko a kdo blízko, ale na první pohled je patrné, kdo již světlo nese. 

------------

Na semináři budeme postupně jeden za druhým procházet zjednodušeným labyrintem z katedrály v Chartres. Uprostřed si zapálíme svíčku a zapálenou ji budeme vynášet ven. Cestou budeme muset řešit potkávání s poutníky jdoucími v opačném směru.

Před průchodem budeme docela dlouho poslouchat buben. Ten nám přinese poselství nebo otázku, kterou si zodpovíme uprostřed labyrintu.

Čas konce je pouze orientační, bude záležet na tom, jak všichni labyrintem postupně projdeme.

S sebou: můžete přinést něco dobrého, například vánoční cukroví ať si uděláme vánoční atmosféru :)

 

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

Nejbližší akce

18.07.2024 19:00 - 21:30 | Bára Vodová
22.07.2024 18:00 - 21:00
23.07.2024 19:00 - 21:00 | Jan Kroča
24.07.2024 19:00 - 21:00 | Viliam Poltikovič