Poselství indiánů Arhuacos

Tato akce nemá žádný termín.

Večerem provází: Asdrubal Torres (Kolumbie)

Srdečně zveme na setkání s Asdrubalem, duchovním poslem komunity kolumbijských indánů kmene Arhuacos, žijících v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta v severní části Kolumbie.

Hostem večera bude Mnislav Zelený „Atapana" český etnolog, spisovatel a novinář. Podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru

------------

Během večera se dozvíte, co je to poporo, proč je koka nejposvátnější rostlina a jakým způsobem se používá. Proč si Arhuacové nechávají růst dlouhé vlasy a proč chodí v bílých šatech s nezbytnou bílou čepičkou na hlavě.

Otevře se vám možnost poznání dosud střeženého bohatství vědomí, moudrosti a hluboké spirituality kmene Arhuacos pro zachování zdraví a symbiózy na Zemi. 

Asdrubal nás v rámci setkání provede očistnou ceremoní, která je součástí tisíciletých tradic indiánů kmene Arhuacos.

Arhuacos společně s Kogi patří k poslední indiánské civilizaci, která přežila španělské dobývání a díky své geografické poloze se ubránila vlivům vnějšího světa a v naprostém odloučení si zachovala svou neporušenou identitu.

 

Cena: 400 Kč (v hotovosti na místě)

Výtěžek z akce (po odečtení nákladů na organizaci) jde na zakoupení pozemku pro komunitu Arhuacos.

 

Začínáme v 18:30. Doporučujeme přijít dříve. Prostor bude přístupný od 18:00  

Překlad do češtiny bude zajišťen. 

Kontaktní osoba: Petr Bartal, 604 539 415

 

----------------

Asdrubal Torres pochází z Kolumbie, z pohoří Sierra Nevada de Santa Marta, kde vrcholky hor dosahují výšek až 5700m. Pochází z kmene, který se nazývá Strážci rovnováhy Matky Země. Asdrubal přináší poselství o tom, jak jednoduše a harmonicky se dá žít, pokud pochopíme, že každá vteřina našeho života je posvátná a vše kolem nás je živé. On sám je důkazem živé přítomnosti ve službě celku. Jeho posláním je navštěvovat různé kultury celého světa a bourat hranice, vystavěné zkostnatělými tradicemi, koncepty hierarchie a nadřazenosti ras. A připomínat nám, co je v životě skutečně důležité, a to je především naše lidství... Více na: www.arhuacos.cz 

 

Podívejte se také na velmi zajímavý dokument České televize: Naděje pro Arhuaky 

 

Nejbližší akce

24.06.2024 18:00 - 21:00
27.06.2024 18:30 - 21:00 |
28.06.2024 13:30 - 16:00 | Dagmar Kocůrková