Oratorium Mistr Jan Hus

Tato akce nemá žádný termín.

Hudebně dramatické představení k připomenutí významné osobnosti českých dějin

Účinkují: Richard Pachman a Dita Hořínková

Scénické oratorium o Husově životě a odkazu (oceněné Václavem a Dagmar Havlovými na Mezinárodním festivalu Zlatá Praha 2006) v obnovené komorní verzi v roce 607. výročí upálení Mistra Jana Husa.

Scénické oratorium skladatele Richarda Pachamana posluchače provádí prostřednictvím písní a přednesu Husovým životem a seznamuje je s jeho osobností, myšlenkami a postoji. Jedná se bezesporu o velmi originální způsob, jak se s touto významnou osobností české historie důvěrněji seznámit.

Považuji za velkou čest, že mohu prezentovat myšlenky a odkaz Mistra Jana Husa prostřednictvím oratoria už od roku 2005, kdy mělo premiéru. Představení provází diváky Husovým životem, jeho myšlenkami a názory. Vystupuji v něm v roli Mistra Jana a Dita Hořínková ztvárňuje Husovu matku. Oba jsme zároveň i vypravěči příběhu Jana Husa od jeho narození až po upálení 6. července 1415. Jsme rádi, že se v roce 607. výročí Husovy smrti vracíme s oratoriem do Prahy a moc se na kostel sv. Martina ve zdi těšíme, protože je spjat s Husovým životem,“ dodává autor oratoria Richard Pachman.

Datum: Středa 6. 7. – 18:00 – 19:30 (doporučujeme přijít dříve,abyste se mohli v klidu usadit. Prostor bude přístupný od 17:40)

Cena vstupenky v předprodeji: 290 Kč 

 

Další kategorie vstupenek:

Zvýhodněné vstupné pro děti, studenty a důchodce: 200 Kč

Mimořádně snížené vstupné pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P: 150 Kč + 50 Kč průvodce

Mimořádně snížené vstupné pro občany městské části Praha 1: 150 Kč

Sponzorská VIP vstupenka (sezení v prvních řadách): 700 Kč

 

Rezervace vstupenek:

Vstupenky doporučujeme zakoupit v předprodeji v síti smsticket.

Mimořádně snížené vstupné a VIP vstupenky si rezervujte u Petra Bartala e-mailem: p.barny@post.cz, nebo telefonicky: 604 539 415

-------------------

Tato akce je organizována za finanční podpory Městské části Praha 1 a podpory Českobratrské církve evangelické.

Dále zveme na procházku s Honzou Kročou: Po stopách Jana Husa v Praze od 16h 

Nejbližší akce