Kuks a Krkonoše

Tato akce nemá žádný termín.

Dvoudenní zážitkový výlet na nejkrásnější místa východních Čech. Společná akce dvou průvodců, které dobře znáte - Dáša Kocůrková a Jan Kroča. Možnost účasti jen na jeden den. 

 

sobota 31. srpna 13:00 až cca 18:00

Tajemný Kuks a Šporkův Betlém 

Rozsáhlý zámecký areál v Kuksu si postavil hrabě Špork jako místo pro zotavení těla i ducha díky léčivé konfiguraci labského údolí, vylepšeného alchymistickými stavbami. Průvodci Dáša Kocůrková a Jan Kroča vám ukážou, jak na Kuksu fungují energie i posvátná architektura a prozradí vám tajemství o fascinující osobnosti hraběte Šporka, za kterým na Kuks jezdili významní šlechtici i zasvěcenci. Na závěr zajedeme auty na Šporkův historický mlýn na Labi a na Betlém, Šporkovu lesní poustevnu s geniálním Braunovými sochami úchvatně zasazenými do přírody.

Sraz ve 13h: parkoviště v Kuksu u hlavní silnice z Jaroměře 

 

--------------------

neděle 1. září 11:00 - 16:00 

Krkonošský Kotel - horský okruh posvátnými místy

Posvátná krkonošská hora Kotel (1435 m. n. m.) skrývá řadu tajemství, magické Krakonošovy kameny i pravěký kamenný kruh zvaný Růženčina zahrádka. A tato mimořádná kultovní místa přitom zůstávají mimo hlavní turistické trasy.

Zaparkujeme na Horních Mísečkách, ekologický autobus nás vyveze na Zlaté návrší. Odtud nás čeká nenáročný pěší 7 km okruh převážně po rovině a z kopce. Zažijeme skvělé výhledy na Sněžku i další krkonošské vrcholy. Průvodci Jan Kroča a Dáša Kocůrková vám po cestě ukážou, kde můžete doplnit síly na místech s čistou přírodní energií.

Akce je vhodná i pro větší děti, doporučujeme pevné boty, nepromokavou bundu (i v případě hezkého počasí) a vlastní svačinu, po cestě nejsou restaurace.

Sraz v 11h: parkoviště na Horních Mísečkách u odjezdu ekoautobusu na Zlaté návrší.

 

---------------------

Organizační informace

Doporučená cena: 1400 Kč za víkend zahrnuje i vstupné do objektů, možnost účasti jenom na jeden den. ( sobota 800 Kč, neděle 600 Kč) Cena nezahrnuje dopravu, jídlo a ubytování

Pro přespání ze soboty na neděli máme zamluvenou turistickou ubytovnu v Dvoře Králové nad Labem (cca 10 km. od Kuksu) 

Ubytování v 4 - 6 lůžkových pokojích za 190 Kč/osoba. Budete li chtít přespat s námi na ubytovně. Dejte mi prosím vědět nejpozději do pondělí 26.8.

Nebo si můžete ubytování zajistit sami v některém hotelu, nebo pensionu v okolí. 

Možnosti kde hledat ubytování: airbnb.cz, booking.com, trivago.cz 

 

REGISTRACE: Pro přihlášení na akci pošlete e-mail se svým jménem a telefonním číslem na adresu: p.barny@post.cz

Do přihlašovacího e-mailu prosím uveďte jestli přijedete na jeden nebo na oba dny. A popřípadě jestli budete chtít zarezervovat přespání na ubytovně. 

Dotazy a další informace: Peter Bartal, 604 539 415 

Zájemci, kteří pojedou autem mohou na: p.barny@post.cz nabídnout volnou kapacitu ostatním účastníkům (a podělit se s nimi o náklady na pohonné hmoty) Zájemci o spolujízdu směrujte poptávku na stejný e-mail 

Nejbližší akce