Dotyk a zdraví

Tato akce nemá žádný termín.

Přednáška

Lektor: František Bartoš

Přednáška na téma dotyk a zdraví. Dozvíte se, jak na zdraví nahlíží východní medicína a jak je náš život spojen se zákonitostmi přírody. Budeme mluvit o tom, jak spolu souvisí psychické a fyzické zdraví a naše energie. Budeme se věnovat i otázce, kde naše energie vzniká, co ji usměrňuje a proč je potřeba svou energii vnímat. Podrobněji se zaměříme na možnost si vzájemně pomáhat skrze dotyk.

Dozvíte se o shiatsu – japonské technice celostní medicíny – kdy skrze dotyk aktivujeme samoléčebné procesy těla i mysli. Dozvíte se i o možnostech studia této techniky jako své budoucí profese.

Součástí přednášky bude i ukázka této techniky. 

Kontaktní osoba: Peter Bartal, 604 539 415

 

------------------

SHIATSU znamená v překladu „tlak prsty“. Pomocí tlaku prstů, dlaní a někdy i loktů a kolen dáváme tělu, mysli a dechu impulzy k nastartování samoléčebných procesů. Přirozeností těla je zdraví a tělo se do tohoto stavu dokáže samo vrátit, pokud je mu dán prostor.

Shiatsu pochází z Japonska, kde je tato technika oficiálně vnímaná jako léčebná. Shiatsu využívá znalosti meridiánů a pracuje s životní energii (Ki/Chi/Prána/dech).

Shiatsu lze studovat jako 2,5 až 3 letý profesionální výcvik. Více na: www.skola-shiatsu.cz

 

František Bartoš

Vystudoval sociologii (PhDr., Ph.D.), které se profesně i řadu let věnoval. Praktikováním dechových cviků (Vítězný dech) se jeho život ale začal postupně měnit a ubírat jiným směrem. Během cesty do Izraele se seznámil se shiatsu a ihned se do této techniky zamiloval pro její účinky. Studoval zde u Ariela Levennthala a Billa Palmera, vystudoval Darja Shiatsu School.

Shiatsu se učil také v Japonsku pod vedením Susumy Kimury – dlouholetého spolupracovníka Shizuty Masunagy (zakladatele zen shiatsu). František postupně zcela opustil svou původní profesi a nadále se věnuje pouze shiatsu. Stal se také iniciátorem vzniku Školy shiatsu, kde se pořádají profesionální kurzy pro budoucí praktiky shiatsu.

------------------

16. září proběhne také v Rybalce přednáška Gantulgy Ganjuur:

20:00 - 21:30 - Dech je zázračný dar

Nejbližší akce