Český Krumlov a Římov - léčivá místa jižních Čech

Tato akce nemá žádný termín.

Dvoudenní zážitkový výlet na nejkrásnější místa jižních Čech. Kombinace historických památek a posvátné přírody. Společná akce dvou průvodců, které dobře znáte - Dáša Kocůrková a Jan Kroča. Možnost účasti jen na jeden den.

Sobota 28. srpna 11:00 až 19:00

Český Krumlov tajemný a alchymistický

Prohlídka centra města se zaměřením na alchymii, posvátnou architekturu a osobnost mága Jakuba Krčína, možnost oběda v historické krčmě, výstup na léčivé místo s vyhlídkou na panorama Krumlova. Na závěr dne můžeme zajet auty do gotického poutního kostela v Kájově a na magický kámen sv. Wolfganga.

Sraz v 11:00 na hlavní ulici Objížďková před autobusovým nádražím v Krumlově (možnost parkování),

 

------------------

Neděle 29. srpna 10.00 až 17:00

Hradišťský vrch nad Kaplicí a poutní cesta Římov

Prohlédneme si málo známou posvátnou horu Hradišťský vrch nad Kaplicí s energetickými místy a novou rozhlednou s mimořádně hezkým výhledem.. Po obědě si vědomě projdeme poutní cestu Římov, starý druidský zasvěcovací okruh v krásné krajině (5 km pěšky), kde v baroku vznikl soubor 25 kaplí, harmonicky zasazených do přírody.

Sraz v 10:00 u kostela sv. Petra a Pavla v Kaplici, parkoviště je hned vedle kostela a druhé je cca 100 metrů v ulici Pohorská u křižovatky s ulicí Šumavskou.

 

Organizační informace

Doporučená cena: 1800 Kč za celý víkend zahrnuje i vstupné do objektů, možnost účasti jenom na jeden den. (sobota 900 Kč, neděle 900 Kč) Cena nezahrnuje dopravu, jídlo a ubytování. Ubytování si zajišťuje každý individuálně, ideálně přímo v Českém Krumlově, nebo v Kaplici. 

Možnosti kde hledat ubytování: Infocentrum - Český Krumlov, airbnb.cz, booking.com

Kaplice - katalog ubytování

 

REGISTRACE: Pro přihlášení na akci pošlete e-mail se svým jménem a telefonním číslem na adresu: p.barny@post.cz

Do přihlašovacího e-mailu prosím uveďte jestli přijedete na jeden nebo na oba dny.

Dotazy a další informace: Peter Bartal, 604 539 415 

Zájemci, kteří pojedou autem mohou na: p.barny@post.cz nabídnout volnou kapacitu ostatním účastníkům (a podělit se s nimi o náklady na pohonné hmoty) Zájemci o spolujízdu směrujte poptávku na stejný e-mail 

 

---------->

Přehled všech aktuálních výletů a zážitkových procházek