Biodanza - Tanec života (“JÁ, TY, MY ”)

Tato akce nemá žádný termín.

Srdečně tě zveme k 3 nedělním večerům v rytmu Biodanzy.Večery na sebe volně navazují, můžete se přihlásit na celý cyklus za zvýhodněnou cenu nebo jen na vybrané z nich. 

Místo konání: Taneční škola Ivy LangerovéŠtorchova 5, Praha 8 - Libeň

 

1.lekce - NE 28.4. 18:30 - 21:00 - Já jsem já a ty jsi ty

Lektorka: Aneta Končulová

 

Kdo jsem já? Jak se měním, když se objevíš ty?

Zveme vás na taneční cestu poznávání sebe sama. Díky přirozenému pohybu a kontaktu s ostatními se propojíme s naší skutečnou podstatou. V tanci probudíme radost ze života, užijeme si pohyb těla a posílíme naši schopnost vyádřit se. Prohloubíme svůj cit a vnímání a dotkneme se samotné podstaty našeho bytí a existence.

 

Lekce tě podpoří v tom, abys v životě mohl/a kráčet svou cestou a být sám sebou bez ohledu na to, co si o tobě myslí ostatní. Uvolníme svazující očekávání od sebe sama a porovnávání se s druhými. Nechť nám jsou druzí inspirací, ale ne konkurencí.

 

 

2. lekce - NE 19.5. 18:30 - 21:00 - Skrze tebe poznávám sebe

LektorkaMarkéta Hrabalová 

 

Ve spojení s naším srdcem a citem můžeme zahlédnout krásu a bohatství druhého. Tento večer je pozváním k tomu vidět, cítit a naslouchat druhému. V tanci se naladíme na své srdce, abychom v kontaktu s ním dokázali vnímat a přijímat druhé s pochopením a láskou. Tento večer posílíme vědomí toho, že cesta každého z nás je jiná. Dotkneme se tolerance a respektu a vzájemně si poskytneme podporu, abychom mohli rozvinout náš jedinečný potenciál.

 

 

3. lekce - NE 16.6. 18:30 - 21:00 - Když já a ty jsme my - o smyslnosti, 

touze a vášni

LektorkyAneta Končulová a Markéta Hrabalová

 

Magie, která se děje, když já a ty jsme my.

 

Zveme vás k prozkoumávání dobrodružství, která se odehrává ve vztazích a skupinách. Budeme tančit různé aspekty společného setkávání a soužití. Čekají nás hluboké prožitky lásky, sounáležitosti, ale dotkneme se i ohně, který v sobě rozdmýcháváme. Budeme si hrát s naší smyslností a necháme rozproudit vášeň pro druhého i pro život.

 

Díky této lekci můžeš svobodněji prožívat svou smyslnost, hravost a vášeň. Prožiješ aspekty sebe sama, které lze integrovat do běžného života a tvořit tak svůj svět ve spojení se sebou i s druhými.

 

------------------

PRAKTICKÉ INFORMACE A PŘIHLAŠOVÁNÍ

 

Je možné se účastnit i jednotlivých lekcí. Cena za jeden večer je: 400 Kč ( platba v hotovosti na místě) 

 

Při účasti na všech třech večerech je celková cena 990 Kč. V tomto případě zaplaťe částku 

předem na účet: 2901551837/2010 (do poznámky uveďte své jméno)

 

Registrace: Zašlete e-mail se svým jménem a telefonním číslem na adresu: p.barny@post.cz

A připište jestli se hlásíte na jednotlivou lekci (a její datum) ,nebo na celý cyklus. 

 

Kontaktní osoba: Peter Bartal: 604 539 415

 

 

 

S sebou: pohodlné oblečení na tanec, něco k pití (v uzavřené lahvi)

 

Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti.

 

Místo konání: Taneční škola Ivy LangerovéŠtorchova 5, Praha 8 - Libeň,  Nejjbližší MHD - Libeňský most. (tram. 1, 6,14 a 25)

 
Událost na Facebooku:

 

O Biodanze:

Biodanza je celostní systém rozvoje. Její metodologie je založena na intenzivních prožitcích přítomnosti, které přicházejí prostřednictvím hudby, pohybu a setkávání ve skupině. Vznikla v 60. letech v Jižní Americe a rozšířila se do celého světa. Založil ji profesor Rolando Toro. V překladu znamená Tanec života.

 

Biodanza se skládá ze série cvičení a písní, které jsou uspořádané dle teoretického modelu Biodanzy s cíem zlepšit naše zdraví, rozvinout komunikaci a stimulovat kreativitu.

 

Biodanza je pozvání k radosti ze života, k potěšení z tance a učení se soužití.

www.biodanza.cz,  www.biodanzapraha.cz

 

 

Biodanza škola Česká republika - Systém Rolando Toro

 

Aneta Končulová a Markéta Hrabalová získaly od International Biodanza Foundation oprávnění založit v České republice Biodanza školu.

 

V září 2019 otevíráme první školu pro budoucí lektory Biodanzy. Jedná se o komplexní 3 letý proces transfromace a poznání, který propojuje tanec, pohyb, prožívání a teorii. Během výcviku poznáme do hloubky Biodanzu i její principy z oblasti psychologie, biologie, biocentrického vzdělávání apod.

 

Škola obsahuje 28 víkendových modulů a 3 prohlubující semináře. Absolventi výcviku získají mezinárodní certifikát a budou oprávněni vést Biodanzu v České republice i v zahraničí.

 

Biodanza škola je intenzivní tříletý výcvik plný prožívání a ukotvení vědomí sebe sama. Prohlubujeme v něm citlivost, roste naše schopnost projevit se, tvořit a žít naplněný život v lásce.

Více informací na: www.biodanzaskola.cz

 

 

Aneta Končulová

Je lektorkou a zakladatelkou Biodanzy v Čechách. Její vášní je odemykání lidského potenciálu pomocí hudby, pohybu, emocí a skupinové dynamiky. Biodanze se věnuje od roku 2008, absolvovala 3 letý výcvik facilitátorů v Anglii. Její vizí je společnost, ve které žijeme naplno svůj potenciál v harmonii, radosti a lásce a vnímáme naši sounáležitost s druhými i s přírodou. Proto se věnuje rozvoji Biodanzy v Čechách. Metodologie Biodanzy totiž velmi jemně a zároveň efektivně lidi sbližuje a propojuje a zároveň nás navrací k naší přirozenosti a žití naplněného lidství. Aneta je také iniciátorkou a organizátorkou letního Biodanza festivalu.

www.biodanza.cz www.biodanzafestival.cz

 

 

Markéta Hrabalová

Markéta Hrabalová, certifikovaná lektorka Biodanzy, žije a pracuje v Praze. Vystudovala pedagogiku a svým osobním rozvojem, meditacemi a poznáním života se zabývá více než 15 let. S Biodanzou má 10leté zkušenosti. Tříletý výcvik absolvovala u argentinské lektorky v Berlíně. Pravidelné lekce a semináře Biodanzy vede od roku 2014. Od té doby provází tanečníky na jejich cestě a podporuje je ve znovuobjevení a rozvoji jejich jedinečných potenciálů.

Biodanza léčí: ”Stále se obdivuji, jak se v tanci odehrává něco mystického, a jak hluboké a léčivé prožitky Biodanza může navodit. Je to něco, co se nedá popsat slovy.”

 

www.biodanzapraha.cz