Tajemství smrti

Tato akce nemá žádný termín.

Vyprodáno. Můžete se hlásit na další promítání s Viliamem Poltikovčem

A přehled všech aktuáních akcí 

Předpremiérové promítání filmu a beseda s režisérem Viliamem Poltikovičem (Film znáte pod dřívějším pracovním názvem - Smrt jako brána)

Celovečerní dokumentární film Viliama Poltikoviče se vydává na dobrodružnou cestu k otázkám kolem smrti a strachu spojeného s ní. Prostřednictvím hereckého průvodce Jaroslava Duška prozkoumává, jak pomocí strachu ze smrti můžeme využívat a ovládat chování lidí. Film nahlíží na různé kulturní přístupy k tématu smrti, včetně těch, které se smrti nebojí a vnímají ji jako přechod či transformaci do jiné sféry bytí. Moderní věda, stejně jako tradiční moudrost, nabízejí alternativní pohledy na smrt, které mohou změnit naše chápání života.

V souladu s tímto přístupem promluví významní světoví vědci, podpoří kontinuitu bytí po smrti a vysvětlí, že prvotní je vědomí, ne hmota. Kvantovou fyziku zastupuje Amit Goswami, filozofii Ervín László, psychiatrii Stanislav Grof a Raymond Moody, který i vysvětlí překvapující fenomén sdílené smrti – ten snad nejvíce nasvědčuje pro pokračování bytí v jiné sféře. Film nabízí inspiraci, jak přijmout smrt, jak se na ni připravit i jak se vyrovnat s odchodem blízkých. Skrze osobní příběhy lidí, kteří překonali svůj strach ze smrti, nám film ukazuje, že přístup ke smrti může ovlivnit kvalitu našeho života.

Datum: Neděle 14. 7. – 18:30 – 21:00 (doporučujeme přijít dříve, prostor bude přístupný od 18:00)

Místo konání: Komunitní centrum Unitaria, Anenská 186/5, Praha 1 - Staré Město

Po promítání filmu bude následovat beseda s režisérem Viliamem Poltikovičem.

Cena vstupenky v předprodeji: 350 Kč 

Rezervace vstupenek:

Vstupenky doporučujeme zakoupit v předprodeji v síti smsticket

Předprodej bude spuštěn během čtvrtka 26. 6.

Dotazy a informace: Peter Bartal, 604 539 415

 

--------------

Přehled dalších aktuálních promítání a besed s Viliamem Poltikovičem

Nejbližší akce