Meditace a vnitřní štěstí

Tato akce nemá žádný termín.
 

Lektor: František Bartoš

 

 

V Evropě dnes nepovažujeme za důležité poznat, kdo skutečně jsme, odkud pocházíme, proč žijeme, proč umíráme, jaký to má smysl.

Jelikož svou podstatu neznáme, náš život se tím stává velmi těžkým a plným trápení. Objevují se psychické a zdravotní problémy.

K tomu, abychom poznali svou podstatu, nepotřebujeme víru anebo náboženství. Jde jen o přirozenou zkušenost s vlastním tělem, myslí a dechem. Ovšem tato zkušenost je pro náš život natolik zásadní, že určuje jeho kvalitu. A protože nám takové poznání chybí, zažíváme neklid, napětí, úzkost, deprese, bolesti a další trápení…

V meditaci máme možnost tuto zkušenost získat. To je také důvod, proč meditace zklidňuje a léčí. 

 

Během tohoto meditačního večera se budeme věnovat rozvíjení koncentrace a schopnosti vnímat, jak funguje naše mysl, dech a tělo. Pronikneme do jejich vzájemné provázanosti. Naučíme se také naše tělo a mysl očišťovat.  

Večer se bude skládat ze tří vedených meditací, praktických informací a odpovídání na otázky týkající se praxe studentů. Akce je určená úplným začátečníkům i pokročilým. 

 

Organizační informace: Meditace bude probíhat vsedě na zemi. V případě zdravotních problémů na židli. Vezměte si pohodlné oblečení. Pokud máte i svůj meditační polštářek a jógamatku, vezměte si je s sebou. Pokud ne, nevadí, na místě budou k půjčení. Během meditací je také dobré mít poloprázdné břicho, najezte se proto nejlépe nejpozději hodinu před meditací a do polosyta. 

 

Nejbližší akce

04.06.2023 18:30 - 21:00 | Dagmar Kocůrková
05.06.2023 18:00 - 21:00 | Jan František Bím
07.06.2023 18:30 - 21:00 | Petr Piňos
08.06.2023 18:00 - 20:00 | Jan Kroča